SIK SORULAN SORULAR

 
Siparişiniz alındıktan sonra talep ettiğiniz modelin stoklarımızda olması durumunda istediğiniz opsiyonel seçeneklerle donatılarak tarafınıza kısa sürede teslim edilir. Stoklarımızda olmaması durumunda tekne modelimizin üretim süreci hemen başlamaktadır. Kısa sürede tamamlanan üretim sürecinin ardından tekne teslimatı tarafınıza yapılır.
Sipariş ettiğiniz tekne modelimizin üretim süreci sonrasında teslimat süreci başlamaktadır. İstanbul içi teslimatlar tarafımızca karşılanmaktadır. İstanbul dışına teslim edilecek tekne modellerimizin nakliye süreci müşterilerimize aittir.
Tekne vergisi yoktur, tekne harca tabiidir. Harç tutarları yıllık olarak değişmektedir. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın resmi web sitesinden güncel harç miktarlarını öğrenebilirsiniz.
Satın aldığınız tekne 4.90 metreden büyük ise harçları yatırılır. Satın alınan firmadan belgeleri alınır . Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı sitesinden kayıtlı olduğu limandan teknenin ismi çıkartılır . Liman başkanlığı bağlama kütüğüne başvurulur. Gerekli işlemler yapıldıktan sonra liman başkanlığından bir ekip (survey ) gelir ve teknenizi inceler . Ardından tekne ruhsat alınır .
Aldığınız tekne 4.90 metre boyundan küçük ise harca tabii değildir.
Motor markası, yapısı ve gücüne göre değişmekle birlikte genel olarak 5-6 knot hız en ekonomik kullanımdır. Bu hızlarda motorunuz saatte 5-6 litre yakıt tüketir. Daha yüksek hızlarda motorun yakıt tüketimi 40-60 litreyi bulabilir. Ayrıntılı bilgileri satın aldığınız veya alacağınız motor markasının resmi web sitesi üzerinde yer alan tablo üzerinden edinebilirsiniz.
Boat şartel kapandığında teknede sadece sintine pompası çalışmaya devam eder.
Zehirli boyalar, denizde yaşayan yosun, midye ve organizma gibi canlıların teknenin suyun altındaki yüzeyine yapışmalarını engellemek için uygulanmaktadır.
 

Telefon

Whatsapp

Mesaj
google-site-verification=_eYoPVirABGuJa7HHGJIrix79HdX5mnPL-We-tH42rc