Ucuz Tekne

Fiber Sandal
March 7, 2018
Deniz Bisikleti
March 7, 2018

Ucuz Tekne

Ucuz tekne fiyatları araştırması yaptığınızda firmamız hem kaliteli hemde uygun fiyatlı tekne modelleri ile ön plana çıkmaktadır. Özellikle amatör kullanıcıların yada tekne sevdasına yeni gönül vermiş olanların ilk olarak aradıkları ucuz tekne modelleri birçok farklı türü ile ürün yelpazemizde yer almaktadır.

Bilindiği üzere birçok farklı türde ve farklı malzemeler ile tekne üretimi yapılmaktadır. Ahşap malzemeden üretilmiş olan tekneler eğer ucuz tekne arayışınız var ise size pek uygun olmayacaktır. Daha düşük fiyatlı ve aynı zamanda uzun ömürlü bir ucuz tekne arıyorsanız sizin için en doğru seçenek fiber malzemeden yapılmış olan bir tekne satın almaktır. Son yıllarda özellikle geçtiğimiz yirmi yıl içerisinde malzeme ve üretim teknolojilerinin gelişmesi ile beraber daha düşük maliyetler ile kaliteli ucuz tekne üretimleri de mümkün bir hale gelmiştir. Fiber malzeme hem düşük maliyetli ucuz tekne üretimi yapılmasına olanak verirken hem de dayanıklılık ve kullanım ömrü açısından da avantaj sağlar. Fiberin yapısında bulunan lifler tekneye sağlam bir yapı kazandırır, aynı zamanda fiber ucuz tekne modelleri ahşap malzemeden üretilmiş olan teknelere göre çok daha hafiftirler. Bu sayede daha çevik ve atak bir hareket yeteneğine sahip olan bu ucuz tekne modelleri yakıt tasarrufu açısından da ahşap teknelere göre daha avantajlıdır.

Fiber malzemeyi oluşturan ve bir araya getiren elyaf, petek köpük gibi malzemeler özel olarak tasarlanmış olan kalıplara dökülerek ortaya farklı modellerde ve bir birinden farklı boyutlarda fiber malzeme ile yapılmış ucuz tekne modelleri çıkartılmış olur. Kompozit malzemeden üretilmiş olan ucuz tekne modelleri daha öncede belirttiğimiz gibi dış hava koşullarına ve etkenlere karşı dayanıklı bir hale gelmektedir. Son yıllarda hızla ilerleyen üretim ve tasarım teknolojisi sayesinde farklı ihtiyaçlar doğrultusunda bir çok farklı boyda kaliteli ve ucuz tekne modelleri üretilebilmektedir. Bir birinden farklı ebatlarda ve boyutta ucuz tekne üretiminin mümkün olması ile birlikte düşük bütçelere sahip olan amatör kullanıcılara en uygun olan modeli seçebilmeleri de sağlanmaktadır.

Tekne sevdalıları ve tekne sahiplerinin de daha iyi bileceği üzere ahşap sandalların bakımları zor ve ekonomik açıdan daha masraflıdır, fiber malzemeden üretilmiş olan ucuz tekne sahiplerinin aksine, ahşap sandal sahipleri belli periyotlar ile zor ve masraflı bakımları sandallarına uygulamak zorundadırlar. Fakat fiberden üretilmiş olan ucuz tekne modelleri için böyle bakıma gerek yoktur. Çok basit ve düşük maliyetli bir bakım işlemi ile fiber ucuz tekne modellerini uzun yıllar kullabilmeniz mümkün olmaktadır. Bakımı için fiberden üretilmiş olan ucuz tekne modelini yılda bir kez karaya çıkartıp karina zehiri ile bakımını yapmanız yeterli olacaktır, böylelikle ahşap sandalların bakımlarına daha az maliyetle sandalınıza uzun yıllar binebilmeniz mümkün olacaktır. Eğer fiber sandal çok fazla kullanılmayacak ise su yerine karada beklemesi ürünün kullanım ömrünü maksimuma çıkarmak açısından daha faydalı olacaktır.

Fiber Ucuz Tekne Modellerinin Avantajları Nelerdir?

• Son yıllardaki gelişen teknoloji sayesinde fiber malzemeler hem dayanıklı hemde oldukça hafif bir yapıya sahip olmaktadırlar. Fiberden üretimli olan ucuz tekne modelleri de oldukça hafiftirler.

• Ağırlık açısından avantajlı olan fiber malzemeden üretilen ucuz tekne modellerini karaya çıkarmak yada bir başka yere taşımak çok daha kolay olmaktadır.