Ucuz Kano

Deniz Bisikleti
March 7, 2018

Ucuz Kano

Ucuz kano modellerimiz hakkında bilgi vermeden önce dilerseniz kano nedir, nasıl kullanılır kısaca bunlara değinelim ve daha sonra ucuz kano modellerimiz ve türleri hakkında bilgileri sizlere aktaralım.

Kano suda yüzebilen ufak boyutta bir teknedir diyebiliriz. İçinde oturan kişi tarafından kullanılır ve bu şekilde hareket eder, dümeni yoktur kürekle yol alır ve buna göre ucuz kano modeline yön verilir. Motoru yoktur sadece insan gücü ile hareket eder. Deniz için üretilmiş olan ucuz kano modellerinin sürücü kısmı ortada yer alır ve sürücü bacaklarını öne doğru uzatarak kanoyu kullanır. Ucuz kano modellerimiz fiberglas, bez yada ahşap veya plastik malzemelerden üretilmektedir. Tek kişilik yada çift kişilik modellerimiz mevcuttur.

Kişi Sayısına Göre Ucuz Kano Modelleri

Kişi sayısına göre ucuz kano modelleri tek kişilik, iki kişilik ve çok kişilik olmak üzere farklı kategorilerde üretilmektedir.

Tek Kişilik Ucuz Kano Modeli

Tek kişilik ucuz kano modeli bireysel tekil kullanıcılar için üretilen bir modeldir. En çok farklı türü olan modeli tek kişilik ucuz kano modelidir. Daha performans ve daha fazla hareket kabiliyetine sahip bir modeldir. Eğer kano sporuna yeni başlıyorsanız sizin için en uygun olacak olan tek kişilik ucuz kano modeli olacaktır, bu sayede becerilerinizi daha kolay geliştirebilirsiniz.

İki Kişilik Ucuz Kano Modeli

Tek kişilik olarak üretilen ucuz kano modellerine göre iki kişilik kano modelleri hem daha geniştir hemde su üstünde daha dengeli olması için ona göre tasarlanmıştır. Bu nedenle haliyle iki kişilik ucuz kano tekil kullanımdan çok aileler yada ticari olarak bu işi yapan tur firmaları tarafından daha çok tercih edilmektedir. Becerilerinizi geliştirmek için bu model pek uygun değildir, daha gezinti amaçlı kullanılması daha uygun olacaktır.

Çok Kişilik Ucuz Kano Modeli

Bu modeller çok fazla üretilmemektedir, nadiren üç yada dört kişilik ucuz kano modelleri üretilmektedir. K4 sınıfında yer alır ve bu tipteki kanoları yarışlarda görebilirsiniz. Normal kullanıma uygun değillerdir, gezinti amaçlı olarak pek kullanıldıkları söylenemez. Dediğimiz gibi daha çok profesyonel kano yarışlarında kullanılmaktadır.

Ucuz Kano Üretimi

Ucuz kano ahşap kompozit ve plastik malzeme olmak üzere iki farklı türde üretilmektedir. Kompozit malzemeden olan kanolarımızı yanı sıra deniz kayaları, sandallar, su taşıtları, deniz bisikletleri gibi ürünlerimizde bulunmaktadır. Kompozit malzemeden üretilmiş olan ucuz kano modelleri dış etkenlere karşı oldukça dayanıklıdır. Bakımları ve temizlikleri de oldukça basit ve az maliyetli olan bu ucuz kano modellerini uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabilmeniz mümkündür.

Plastik malzemeden üretilen ucuz kano modelleri de yine dış etkenlere karşı dayanıklı olup hafif yapıları sayesinde sudan çıkarması ve nakliyesi kolay olan ürünlerdir. Hareket kabiliyeti yüksek olan plastik ucuz kano modellerimiz farklı boy ve kişi sayılarında üretilmektedir.

Ürerim teknolojilerinin ve malzeme yapılarının günümüzde sürekli olarak gelişmesi ile beraber daha yeni yöntemler kullanılmaktadır. Bu sayede daha az maliyet ile daha dayanıklı ve hafif ucuz kano modelleri üretilebilmesi mümkün olmaktadır. Cam elyafı, epoksi, su konturplağı gibi malzemeleri kullanarak kaliteli ve dış etkenlere karşı oldukça dayanıklı kanolar üretilebilmektedir.

Hız, direnç, tasarım, dayanıklılık gibi özellikleri uzman tasarım ekibimiz tarafından sürekli geliştirilen ucuz kano modelerimiz isteklerinize en uygun cevapları verebilecek şekilde ürün yelpazemizde yer almaktadır.