Fiber Sürat Teknesi

Fiber Balıkçı Teknesi
March 5, 2018
Fiber Sandal
March 7, 2018

Fiber Sürat Teknesi

En çok tercih edilen ürün kategorilerimizden birisi olan fiber sürat teknesi ürünümüz hakkında bilgi vermeden önce fiber teknelerin avantajları nelerdir onlardan bahsedelim

Fiber sürat teknesi ve diğer tüm fiber tekneler özellikle teknoloji ve üretim tekniklerinin büyük bir hızla geliştiği son yirmi beş yıl içerisinde daha çok tercih edilen ve dayanıklılığı da oldukça artmış olan bir tekne türüdür. Kompozit liflerden oluşan ve dayanıklılığı çok yüksek seviyede olan fiber sürat teknesi ve ürün yelpazemizde yer alan diğer tüm fiber teknelerimiz birçok farklı boyutta ve birbirinden güzel bir çok farklı modelde üretilmektedir, bu sayede ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize aynı zamanda da bütçenize en uygun olan fiber sürat teknesi modellerini ürün yelpazemiz arasından seçebilmeniz mümkün olmaktadır.

Günümüzde son zamanlarda piyasada oldukça fazla rağbet gören ve satılan teknelerin büyük bir kısmını oluşturan fiber tekneler özel kalıplar ile üretilmektedir. Fiberin meydana gelmesinde kullanılan elyaf, özek petek köpük gibi malzemeler bu kalıplar ile son şekillerine kavuşurlar ve ortaya fiber sürat teknesi ve diğer fiber tekne modelleri çıkmış olur. Bakımı oldukça kolay olan fiber sürat teknesi yılda bir defa karaya çıkartılır ve karina zehirli bakımı yapılır bu sayede uzun yıllar sorunsuzca kullanılabilmesi mümkün olmaktadır. Tabi bu noktada hatırlatmamız gereken bir husus bulunmaktadır, eğer fiber sürat teknesi çok fazla kullanılmayacak ise eğer imkanınız varsa tekneyi su yerine karada bekletmeniz maksimum kullanım ömrü açısından daha sağlıklı ve avantajlı olacaktır.

Fiber Sürat Teknesi Avantajları Nelerdir?

• Öncelikle fiber malzemeyi oluşturan liflerden dolayı üretilen tekne oldukça hafif bir yapıya sahip olmaktadır. Bu sayede satın alacağınız fiber sürat teknesi çok kolay bir şekilde bir yerden başka bir yere nakliye edilebilir. Ayrıca fiber sürat teknesi ve diğer tüm fiber teknelerin üretimi daha kolay olduğu için işçilik masrafları da daha düşük olacağından dolayı fiber teknelerin fiyatları daha uygun olmaktadır.

• Yazımızın başında da belirttiğimiz üzere son yirmi ile yirmi beş yıldır fiber malzemeler her geçen gün daha fazla tercih edilen bir malzeme haline gelmiştir. Günümüzde fiber sürat teknesi üretimi yapan bir çok farklı firma olması nedeni ile 2.eli çok daha kuvvetli bir ürün haline gelmiştir.

• Sağlam ve dayanıklı bir yapısı olduğunu daha önce de belirtmiştik ancak istendiği taktirde fiber sürat teknesi daha zor şartlar için özel olarak ekstra güçlendirilebilmesi mümkün olan bir tekne türüdür.

• Uzun bir kullanım ömrüne sahip olan fiber sürat teknesi iyi bir bakım ile elli yıllık bir kullanım ömrüne sahip olabilir ve bu süre içerisinde en az sorun ile kullanım imkanı sunar.

• Fiber malzemenin doğası gereği çok hafif olması nedeni ile bu malzemeden üretilmiş olan fiber sürat teknesi çok daha hızlı hareket edebilir ve aynı zamanda sahip olduğu bu hafiflik sayesinde de aynı zamanda yakıt açısından da çok daha tasarruflu olur.

Fiber sürat teknesi yazımızda bahsettiğimiz avantajları ile özellikle amatör ve çok profesyonel bir kullanıma ihtiyaç duymayanların birinci tercihi olacaktır. Kolay nakliye edilebilmesi, bakımımın kolay ve az masraflı olması, yakıt tasarrufu sağlaması ve uzun bir kullanım ömrüne sahip olması, fiyatlarının daha uygun olması ve aynı zamanda çok tercih edilmesi sebebiyle 2.el fiyatlarının da avantajlı olması nedeni ile fiber sürat teknesi sizin için en uygun ve doğru seçenek olacaktır.