Fiber Sandal

Fiber Sürat Teknesi
March 7, 2018
Ucuz Tekne
March 7, 2018

Fiber Sandal

Günümüzde daha çok amatör balıkçıların, küçük boyutta sandala ihtiyacı olanların, deniz sevdasını uygun fiyatlı bir şekilde gidermek isteyenlerin her geçen gün daha çok tercih ettiği bir üründür fiber sandal.

Fiber sandal ve diğer tüm fiber malzemeden üretilmiş olan tüm sandallar gelişen üretim teknikleri ve malzeme kaliteleri sayesinde her geçen gün daha çok tercih edilen ve piyasada daha çok satılan ürünler haline gelmektedir. Özellikle geçtiğimiz son yirmi yılda büyük bir ivme kazanan fiber sandal ve diğer modeller fiber teknolojisinin geldiği son noktayı anlamamız açısından önem taşımaktadır. Fiber malzemeyi meydana getiren elyaf, petek köpük gibi malzemeler özel kalıplara dökülerek ortaya farklı modellerde ve boyutlarda fiber sandallar çıkartılmış olur. Kompozit malzemeden üretilmiş olan fiber sandal modelleri bu sayede dış etkenlere karşı dayanıklı bir hale gelmektedir. Gelişen kalıp teknolojisi sayesinde de farklı ihtiyaçlar doğrultusunda bir çok farklı boyda fiber sandal modelleri üretilebilmektedir. Birçok farklı boyutta fiber sandal üretiminin mümkün olması ile birlikte farklı bütçelere sahip olan müşterilerinde kendilerine en uygun olan modeli seçebilmeleri de sağlanmaktadır.

Fiber Sandal Bakımı Nasıl Yapılır?

Bilindiği üzere ahşap sandalların bakımları zor ve masraflıdır, ahşap sandal sahipleri düzenli olarak zor ve masraflı bakımları sandallarına uygulamak durumundadırlar. Fakat fiber sandal için böyle bir şey söz konusu değildir. Oldukça basit bir bakım ile fiber sandal uzun yıllar kullanılabilir. Bakımı için fiber sandalı yılda bir kez karaya çıkartıp karina zehiri ile bakımını yapmanız yeterli olacaktır, bu sayede ahşap sandalların bakımlarına göre çok daha az maliyetle sandalınıza uzun yıllar binebilmeniz mümkün olacaktır. Eğer fiber sandal çok fazla kullanılmayacak ise su yerine karada beklemesi ürünün kullanım ömrünü maksimuma çıkarmak açısından daha faydalı olacaktır.

Fiber Sandal Modelinin Avantajları Nelerdir?

• Gelişen teknoloji ile beraber özellikle fiber malzemeler günümüzde oldukça hafif bir yapıya sahiptir bu sayede bu malzemeden üretilmiş olan fiber sandal modelleri de oldukça hafif olmaktadırlar.

• Ağırlık açısından avantajlı olan hafif fiber sandal modellerini bu sayede bir yerden başka bir yere taşımak yada karaya çıkarmak çok daha kolay olmaktadır.

• Fiberglass teknolojisi özellikle geçtiğimiz son yirmi yılda oldukça gelişmiştir bu sayede fiber sandal üretimleri de çok daha kolay bir hale gelmiştir bu sayede daha az maliyetli bir işçilik kullanılmaktadır tabi bunun sayesinde de fiber sandal modelleri çok daha uygun fiyatlar ile satılabilmektedir.

• Son yıllarda her geçen gün daha çok tercih edilen fiber sandal modelleri bu sayede 2.elde de değer kaybına sebep olmaz alırken ve satarken de sizi mutsuz etmez.

• Fiberin yapısı gereği fiber sandal modelleri oldukça sağlam ve dış etkenlere karşı dayanıklı olarak üretilemektedir ancak eğer istenirse ekstra olarak daha da dayanıklı bir hale getirilebilmeleri mümkün olmaktadır.

Fiber sandal modelleri dayanıklı olmalarının yanı sıra yine uzun bir kullanım ömrüne sahiptir, yazımızın daha önceki bölümlerinde de bahsettiğimiz üzere yılda bir defa yapacağınız bir bakım ile fiber sandalınızı uzun yıllar sorunsuz bir şekilde güven içerisinde kullanabilmeniz mümkün olacaktır.

• Ahşap sandallar doğal olarak fiber sandal modellerine göre daha ağır olmaktadırlar ve fazla ağırlık her zaman daha fazla yakıt yakmak demektir bu noktada fiber sandal hafif yapısı sayesinde size yakıttan tasarruf sağlarken yine hafifliği sayesinde çok daha hızlı hareket edebilir.