Fiber Balıkçı Teknesi

Boat Show Eurasia 27 Eylül- 2 Ekim 2016
November 24, 2016
Fiber Sürat Teknesi
March 7, 2018

Fiber Balıkçı Teknesi

Firma olarak balıkçılık ile uğraşan ve bunu hem ticari hemde hobi olarak yapan kullanıcılar için üretmiş olduğumuz fiber balıkçı teknesi modelimiz yapısı gereği hafif ve ayrıca dış etkenlere karşı da çok dayanıklı olması nedeni ile en çok tercih edilen ürünlerimizden birisi olmaktadır.

Fiber balıkçı teknesi adından da anlaşılabileceği üzere fiber malzemeden üretilmektedir. Bu madde cam elyafı ve reçine karışımından meydana gelir bu iki madde bir araya getirilerek fiber olarak adlandırılan fiber ürün ortaya çıkar ve bu ürün farklı tekne model kalıplarına uygulanarak ortaya fiber balıkçı teknesi modelleri çıkmış olur.

Fiber balıkçı teknesi modellerinin diğer malzemelerden yapılmış yani ahşap yada metal teknelere göre en büyük avantajı bakımlarının kolay ve çok daha az maliyetli olmasıdır. Fiber balıkçı teknesi çok basit bir bakım ile uzun yıllar dış etkenlere karşı dayanıklı yapısı sayesinde sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Balıkçı teknelerinin dayanıklı bir yapıda olması çok önemlidir çünkü fiber balıkçı tekneleri gezinti teknelerine göre daha kötü hava koşullarına maruz kalabilir ve yine kullanım süreleri de gezinti teknelerine daha kullanım süreleri de çok daha uzun olmaktadır. İşte bu noktada firmamız sizler için en uygun fiber balıkçı teknesi modellerini üretmektedır.

Fiber balıkçı teknesi son yıllarda hızla ilerleyen ve gelişen son teknoloji üretim yöntemleri ile imal edilmektedir. Üretimde kaliteli ve doğru malzemeler ile beraber iyi bir işçilikten faydalanılırsa fiber balıkçı teknesi ahşap yada metal tekneler kadar dayanıklı bir hale gelebilir. Fiber malzemenin oldukça hafif olmasından dolayı üretimi sırasında yapılan işçilik daha kolay olur ve haliyle maliyetler düşer. Üretimdeki bu avantajları ayrıca kullanımda da karşımıza çıkar, fiber balıkçı teknesi hafif yapısı sayesinde daha atak ve daha az yakıt tüketimine sahiptir. Ayrıca bir yerden başka bir yere nakliyesi ve karaya çıkartılması da ahşap ve metal teknelere göre daha kolaydır. İyi bir bakım ve koruma işlemi ile fiber balıkçı teknesi elli yıl kadar sorunsuz bir şekilde kullanılabilir.

Fiber Balıkçı Teknesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun bir fiber balıkçı teknesi arıyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bunlardan birincisi alacağınız teknenin çift cidarlı olması yani çift kat polyester uygulanarak üretilmiş olmasıdır. Eğer çift kat polyester kullanılarak üretilmiş ise teknenin dış yüzeyindeki çatlaklar ve hasarlar oluşsa bile ikinci katman içeri giren suyu önleyecek ve azaltacaktır. Su ilk katmandan girse bile iki katman arasında kalacaktır. Bu nedenle çift katman ile üretilmiş bir fiber balıkçı teknesi seçmeniz ve satın almanız sağlamlık açısından çok daha doğru olacaktır.

Fiber balıkçı teknesi seçiminde dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise satın alacağınız teknenin iç yüzeyinin özel bir malzeme ile kaplanmış olmasıdır. Bu kaplama çoğu modelde genellikle strafor yada havalı köpükten meydana gelmektedir. Bu sayesde olası bir alabora durumunda fiber balıkçık teknesi ayakta kalacaktır. Ayrıca güneş ışınlarına karşı dayanıklı olması için fiber balıkçı teknesi modelinin hem iç hemde dış yüzeyi güneş ışınlarına karşı dayanıklı bir boya ile boyanmalıdır.

Günümüzde amatör balıkçıların daha çok fiber balıkçı teknesi modellerini tercih ettiğini görmekteyiz. Bunun sebebi daha öncede belirttiğimiz üzere bu teknelerin bakım masraflarının düşük olması, işçiliklerinin ucuz olması, taşınmalarının daha kolay olması ve hafif olmaları sayesinde sağladıkları yakıt tasarrufudur.